pixel Społeczność motocyklistów wybiera kaski SKULLY – przykłady SOLIDWORKS - DPS Software

08 / 04 / 2016

DPS Software

Społeczność motocyklistów wybiera kaski SKULLY – przykłady SOLIDWORKS

Przykłady SOLIDWORKS – Case Study firmy SKULLY CUSTOMER PROFILE

Kaski motocyklowe swoje początki mają na początku XX wieku. Lawrence z Arabii był oficerem brytyjskiej armii, który zmarł w skutek urazów głowy powstałych podczas wypadku motocyklowego, w którym brał udział. Jego neurochirurg, Hugh Carnis, był tak przejęty urazami a także przypadkami śmiertelnymi jakie widział, że poświęcił się badaniom nad zwiększeniem bezpieczeństwa podczas jazdy motocyklem.

Pierwsze kaski powstały w oparciu o jego obszerne badania. Przez lata zmieniano konstrukcję kasków – od przedkładania stylowego wyglądu nad bezpieczeństwem, przez wprowadzanie przyłbic osłaniających całą twarz aż do dodawania poduszek amortyzujących uderzenia w głowę. W XXI wieku, wraz z pojawieniem się podręcznej technologii, nastąpił ogromny skok w dziedzinie bezpieczeństwa kasków motocyklowych. SKULLY, rozwijająca się młoda firma z San Francisco, zrewolucjonizowała konstrukcję kasków, dodając inteligencję pokładową, ekran ostrzegania w zasięgu wzroku kierowcy, a także szerokokątną kamerę zapewniającą ochronę przed tzw. martwymi punktami.

OD SNU DO RZECZYWISTOŚCI

Marcus Weller, zapalony motocyklista, odkrył SKULLY w 2013 roku. Wypadek motocyklowy, który przytrafił mu się z 2011r. zainspirował jego pomysł na kask. Weller miał sen, że by jego kask wyposażony był w holograficzny obraz GPS, dzięki któremu wiedział dokładnie gdzie jechać. W dodatku zapewniał informacje pozwalające na zachowanie ostrożności oraz uniknięcie korków czy wzmożonego ruchu drogowego. Podzielił się swoim realistycznym snem z bratem Mitchellem, który wspomniał słowa Marcusa: „Prowadził, słuchając muzyki. Wiedział dokładnie, gdzie jechał, więc nie musiał czytać znaków, a kiedy samochód jadący przed nim gwałtownie zahamował, z łatwością go ominął. Następnie kontynuował komunikację z kaskiem i otrzymywał informacje zwrotne.”

Po żmudnych poszukiwaniach jakiegokolwiek podobnego produktu nie przynoszących rezultatów, Marcus decydował się na samodzielne zbudowanie takiego kasku. Po sześciu miesiącach działający prototyp był już gotowy i Mitchell dołączył do firmy, aby pomóc przemienić prototyp w prawdziwy produkt. SKULLY używa oprogramowania SOLIDWORKS® do projektowania i testowania kasków od pomysłu do etapu produkcji.

Mitchell Weller, vice-prezes operacji w SKULLY, wyjaśnia: „Oprogramowanie jest tak intuicyjne, tak łatwe w użyciu, że jesteśmy w stanie wytwarzać organiczne kształty, które pasują do już istniejących produktów, nie mających modelu CAD.” Firma używa także rozwiązań SOLIDWORKS Simulation do testowania komponentów przed rozpoczęciem ich produkcji, co przynosi zyski w postaci zmniejszenia kosztów i podniesienia jakości produktu. Jest to szczególnie ważne, ponieważ kask pełni funkcję bezpieczeństwa. Informacje zwrotne z rynku pomogły SKULLY w kreowaniu ich produktu.

Nawet z wysoko zaawansowanymi narzędziami inteligentnego kasku, zwiększanie bezpieczeństwa kierowcy było największą obawą użytkowników zostawiających wiadomości zwrotne podczas testów beta aplikacji. Mitchell wyjaśnia: „Twój potencjalny klient chce się zaangażować we współpracę i być wysłuchanym. Jeżeli porównasz wszystkie słowa z ich komentarzy, z wszystkich esejów napisanych przez nich, bezpieczeństwo to największe z nich. Dlatego umieszczamy je w centrum każdego etapu dla każdego narzędzia.”

FINANSOWA PODRÓŻ

W początkowych fazach, SKULLY otrzymywało fundusze z kilku źródeł. Początkowe dofinansowanie pochodziło od różnych aniołów biznesu, a także od przyjaciół i rodziny. Twórca kasku motocyklowego wziął udział w kilku programach przyspieszania biznesu: NestGSV (obecne GSVLabs) w mieście Redwood w stanie California oraz SXSW w Austin w Teksasie. Programy te pomogły im przygotować silną strategię wejścia w rynek oraz umożliwiły połączenie z innymi inwestorami zapewniającymi dodatkowe finansowanie. Dodatkowe fundusze pozwoliły raczkującemu biznesowi na doszlifowanie prototypu i przygotowanie go do produkcji.

Mitchell przedstawia swoją perspektywę pracy z inkubatorem biznesu: „Jedna z największych rzeczy jest w pewien sposób niewyczuwalna. To coś więcej niż bycie wśród ludzi borykających się z problemami. Każdy czuje się jakby ciągle odnosił porażkę, ale kiedy zbierzesz wszystkich razem i porozmawiasz z nimi na temat tych wszystkich problemów, które ich dręczą, a później na temat tych rzeczy, z którymi dobrze sobie radzą, to buduje poczucie wspólnoty wokół tego wszystkiego. To pomaga ludziom przeć naprzód. Wiedza o tym, że są także inni, którzy również przechodzą przez ciężki okres jest niesamowicie cenna, ponieważ nie sądzę, by ktokolwiek opowiedział Ci historię o tym jak założył firmę i wszystko szło świetnie.”

NA FALI PODRĘCZNEJ TECHNOLOGII (ZDATNEJ DO NOSZENIA)

SKULLY spotkało się z wielkim popytem na swoje inteligentne kaski. Społeczność motocyklistów to szczególna grupa ludzi, którzy cieszą się wolnością i ryzykiem płynącym z tego sportu. Jedną z cech, które wyróżniają tę firmę na tle konkurencji jest stawianie klienta w centrum procesu rozwoju produktu. Pracownicy SKULLY zawsze myślą o kolejnej wielkiej rzeczy, przystąpieniu do innowacji, ale tylko wtedy, kiedy ma to jakąś wartość dla użytkowników. SKULLY z powodzeniem udało się zintegrować zestaw skomplikowanych technologii i sprawić, by były proste w użyciu i przynosiły radość użytkownikom.

Na podstawie tego, jakim sukcesem okazał się pierwszy produkt, można wywróżyć świetlaną przyszłość dla firmy ponieważ ta łączy istotę produktów zapewniających bezpieczeństwo wraz z ich funkcjonalnością. Jakie jest podejście SKULLY na przyszłość? Aby pozostać na prowadzeniu. „Chcemy być bardziej innowacyjni niż reszta rynku,” dodał Mitchell.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

    Kreator oferty

    Zastanawiasz się które oprogramowanie sprosta Twoim oczekiwaniom? Skorzystaj z kreatora oferty.

    Potrzebujesz dodatkowej konsultacji?
    Skontaktuj się z nami