pixel Wytwórca produktów wystawienniczych dzięki rozwiązaniom SOLIDWORKS rozwinął swoją działalność – poznaj historię firmy Boston Group - DPS Software

24 / 11 / 2016

DPS Software

Wytwórca produktów wystawienniczych dzięki rozwiązaniom SOLIDWORKS rozwinął swoją działalność – poznaj historię firmy Boston Group

Firma Boston Group, Inc. jest wytwórcą produktów wystawienniczych, zasilających oraz zabezpieczeń ekspozycji przeznaczonych do montażu w placówkach handlowych. Powstała w 1937 roku i dostarcza sklepom detalicznym oraz sieciom handlowym innowacyjne rozwiązania merchandisingowe przeznaczone do placówek handlowych. Między innymi przyjazne dla środowiska produkty chroniące przed uderzeniami, modułowe rozwiązania okablowania, jak i ekspozycje i stoiska kasowe z taśmą przesuwną. Zarówno te z elementami zasilanymi elektrycznie, jak i bez nich. Firma Boston Group dysponuje własnym zakładem wytwórstwa produktów z arkuszy blachy. Nacisk na tworzenie innowacyjnych produktów, koncentracja na potrzebach klientów oraz ścisłe przestrzeganie procesów kontroli jakości i kosztów wyniosły Boston Group na pozycję lidera na rynku.

Migracja z narzędzi 2D do oprogramowania SOLIDWORKS Premium do projektowania 3D i analizy pozwoliła firmie Boston Group znacząco skrócić cykle projektowe i wytwórcze oraz czas realizacji zamówień na produkty ekspozycyjne do placówek handlowych.

Wyzwanie:

Usprawnienie procesu opracowywania i produkcji produktów ekspozycyjnych i zasilających w celu skrócenia czasu realizacji zleceń oraz przyspieszenia dostaw do klientów.

Rozwiązanie:

Wdrożenie oprogramowania do projektowania SOLIDWORKS Standard oraz aplikacji do projektowania i analizy SOLIDWORKS Premium.

Korzyści:

 • Skrócenie o 25 procent czasu dostawy produktów do klienta
 • Zredukowania o 50 procent cykli tworzenia projektów koncepcyjnych
 • Skrócenie o 80 procent czasu produkcji elementów z blachy ciętej
 • Wyeliminowanie konieczności tworzenia prototypów nowych produktów

W 2000 roku firma zdecydowała się zastąpić używane dotychczas narzędzia do projektowania 2D marki AutoCAD® bardziej spójnym i wydajniejszym systemem projektowania 3D. Dyrektor ds. techniczny Vinny Paolini mówi, że firma Boston Group wprowadziła procesy projektowania 3D z dwóch powodów: chęci usprawnienia procesu opracowywania i produkcji wyrobów, a także zyskania możliwości lepszego zwizualizowania koncepcji projektowej klientom, a tym samym zwiększenia sprzedaży. „Zdaliśmy sobie sprawę, że musimy przejść na platformę do projektowania 3D, ponieważ nasze dwuwymiarowe rysunki nie były już skuteczne” — wspomina Vinny Paolini. „Nasi klienci to handlowcy, którzy zwykle są wzrokowcami i chcieliby zobaczyć, jak dana ekspozycja będzie wyglądać w sklepie, zanim zdecydują się dokonać zakupu. Chcieliśmy także zwiększyć wydajność pracy i zaoszczędzić czas oraz pieniądze poprzez usprawnienie procesów opracowywania produktu. Skrócenie terminów realizacji zamówień stało się koniecznością, ponieważ bez tego przestalibyśmy być konkurencyjni na rynku. Przejście na projektowanie 3D było dla nas sposobem na dalszy rozwój działalności”.

Po dokonaniu oceny wiodących pakietów do projektowania 3D firma wybrała  SOLIDWORKS. Nabyła oprogramowanie do projektowania SOLIDWORKS Standard oraz narzędzia do projektowania i analizy SOLIDWORKS Premium. Oprogramowanie SOLIDWORKS wybrano ze względu na łatwość obsługi, dostępność zintegrowanych narzędzi do pracy z arkuszami blachy, analizy strukturalnej oraz do fotorealistycznego renderowania. Ważny był też dostęp do korzystnych rozwiązań przygotowanych przez partnerów producenta oprogramowania. Mowa tu o narzędziach SheetWorks do obsługi produkcji i zagnieżdżania elementów blaszanych. „Pakiety SOLIDWORKS zapewniły nam dokładnie takie narzędzia, jakich potrzebujemy — twierdzi Vinny Paolini. „Dzięki temu oprogramowaniu zintegrowaliśmy procesy projektowania i produkcji elementów z blachy, a także zyskaliśmy możliwości tworzenia realistycznych obrazów koncepcyjnych naszych produktów. Dodatkowym atutem były narzędzia symulacji dostępne w pakiecie SOLIDWORKS Premium. Z ich pomocą możemy przeprowadzać podstawowe analizy obciążeniowo-wytrzymałościowe materiałów, co pozwoliło nam wyeliminować konieczność tworzenia prototypów podczas prac nad nowymi produktami”.

SZYBSZE OPRACOWYWANIE PRODUKTÓW, UDOSKONALONA WIZUALIZACJA

Po wdrożeniu oprogramowania SOLIDWORKS firma Boston Group skróciła cykle tworzenia projektów koncepcyjnych o połowę. Skróciła też czas realizacji zamówień o 25 procent, jednocześnie zyskując możliwość tworzenia fotorealistycznych, trójwymiarowych renderowań koncepcji projektowych. Dzięki temu proces rozwoju jest szybszy.  Klienci mogą z kolei łatwiej wyobrazić sobie, jak produkty będą funkcjonowały w ich sklepach. „Dzięki rozwiązaniom SOLIDWORKS mogliśmy przejąć całkowitą kontrolę nad procesami i usprawnić prace techniczne” — podkreśla Vinny Paolini. „Piękno oprogramowania SOLIDWORKS polega na tym, że możemy wyprodukować każdy produkt przedstawiony klientowi przy pomocy fotorealistycznego renderowania. W przeciwieństwie do koncepcji artystycznej, taka wizualizacja to rzeczywisty projekt, który możemy wdrożyć do produkcji dzięki pakietowi SOLIDWORKS. Gdy klient potrzebuje więcej informacji technicznych, możemy z łatwością wysłać mu plik eDrawings®”.

USPRAWNIENIE PROJEKTOWANIA I WYTWARZANIA ELEMENTÓW Z BLACHY

Około 80 procent działalności firmy Boston Group polega na projektowaniu i wytwarzaniu elementów z blachy. Wiele usprawnień w procesie produkcji osiągniętych dzięki oprogramowaniu SOLIDWORKS, odnotowano właśnie w tym zakresie działalności. Z pomocą oprogramowania SOLIDWORKS, narzędzia SheetWorks oraz maszyny do laserowego/automatycznego formowania elementów blaszanych. firma skróciła czas wytwarzania elementów o 80 procent. „Rozwiązania SOLIDWORKS pozwoliły nam usprawnić przejście od procesu projektowania do produkcji — tłumaczy Vinny Paolini. „W rezultacie wyeliminowaliśmy konieczność ręcznego programowania maszyn. Oprogramowanie SOLIDWORKS bezproblemowo współpracuje z narzędziami SheetWorks, dzięki czemu możemy zagnieżdżać części i oszczędzać materiały. Wiele osób może jednocześnie pracować nad projektem, proces opracowywania jest krótszy, a klient szybciej otrzymuje to, co zamówił.

TWORZENIE NOWATORSKICH PRODUKTÓW

Zwiększona produktywność, jaką firma osiągnęła z pomocą oprogramowania SOLIDWORKS, zapewnia inżynierom Boston Group możliwość wykazania się większą kreatywnością i innowacyjnością podczas tworzenia nowych produktów. Przykład? Firma zaprezentowała niedawno modułowy układ ekspozycji świetlnej VersaPanel®. Ma on moc większą o 40 procent od poprzednich produktów, dzięki któremu sklepy zajmujące się handlem oświetleniem mogą zasilić więcej towarów w mniejszej przestrzeni. „Dzięki rozwiązaniom SOLIDWORKS procesy rozwoju i produkcji przebiegają bezproblemowo, a my możemy skoncentrować się na tworzeniu nowych produktów, lepiej i skuteczniej wykorzystując czas pracy inżynierów” — twierdzi Vinny Paolini.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

  Kreator oferty

  Zastanawiasz się które oprogramowanie sprosta Twoim oczekiwaniom? Skorzystaj z kreatora oferty.

  Potrzebujesz dodatkowej konsultacji?
  Skontaktuj się z nami