pixel Identyfikowanie wad produkcyjnych na wczesnym etapie projektowania - SOLIDWORKS Plastics - DPS Software

04 / 04 / 2017

DPS Software

Identyfikowanie wad produkcyjnych na wczesnym etapie projektowania - SOLIDWORKS Plastics

Program SOLIDWORKS Plastics umożliwia łatwe tworzenie symulacji formowania wtryskowego bezpośrednio przez projektantów elementów plastikowych i form wtryskowych. Oprogramowanie pozwala symulować przepływ płynnego tworzywa sztucznego w ramach procesu formowania wtryskowego, co umożliwia przewidzenie wystąpienia wad produkcyjnych elementów i form. Podczas projektowania można szybko oszacować, czy projekt będzie nadawał się do produkcji, co pozwala wyeliminować kosztowne przeróbki form, zwiększyć jakość części i przyspieszyć wprowadzenie produktów na rynek.

Poprawianie jakości, eliminowanie kosztownych przeróbek form i szybsze wprowadzenie produktów na rynek

Od ponad 75 lat HIOKI E.E. Corporation jest liderem w branży elektrycznych przyrządów pomiarowych. Firma zajmuje się produkcją szerokiej gamy automatycznego wyposażenia testowego, rejestratorów pamięciowych, elektrycznych przyrządów pomiarowych i urządzeń do pomiarów terenowych. W ramach działań optymalizacyjnych w zakresie jakości, kosztów, terminów i usług firma HIOKI zdecydowała się na zastąpienie narzędzi projektowych 2D technologią 3D.

Formowanie wtryskowe - projektowanie elementów z tworzyw sztucznych z wykorzystaniem SOLIDWORKS Plastics

„Za pomysłem wyposażenia każdego projektanta i inżyniera w narzędzia CAD 3D stało przekonanie, że narzędzia te umożliwią dokładniejsze i skuteczniejsze odzwierciedlenie koncepcji projektowych, co przełoży się na poprawę jakości projektów, skrócenie czasu wprowadzenia ich na rynek i szybsze dostarczenie klientom wysokiej jakości produktów i usług” — podkreśla Hiroshi Mizuide, kierownik pomocniczych prac rozwojowych w dziale inżynieryjnym frmy HIOKI.

„Rozwiązanie SOLIDWORKS umożliwiło nam zrealizowanie tych założeń”. Część oszczędności w zakresie prac rozwojowych firma HIOKI zawdzięcza oszczędnościom czasowym, ale w większości jest to zasługą ograniczenia o 30 procent prac nad prototypami, co było możliwe dzięki użyciu rozwiązań SOLIDWORKS. Hiroshi Mizuide wyjaśnia, że dzięki korzystaniu z funkcji analiz projektów dostępnych w oprogramowaniu SOLIDWORKS Simulation oraz funkcji symulacji formowania wtryskowego części z tworzyw sztucznych dostępnej w programie SOLIDWORKS Plastics projektanci i inżynierowie z firmy HIOKI mogą oszacować wydajność projektu, co ułatwia współpracę z producentami form i wymaga tworzenia mniejszej liczby prototypów.

SOLIDWORKS Plastics Case Study

Narzędzia Plastics – w pełni zintegrowane z rozwiązaniem SOLIDWORKS CAD

„Oprogramowanie SOLIDWORKS Plastics umożliwia projektantom symulowanie sposobu wypełnienia formy żywicą, co pozwoliło usprawnić komunikację z producentami form oraz zminimalizować wątpliwości i zmniejszyć liczbę błędów” — dodaje.

Symulacje w SOLIDWORKS Plastics umożliwiają analizę ruchu płynnych tworzyw sztucznych w procesie formowania wtryskowego — metodzie wykorzystywanej w produkcji ponad 80% produktów z tworzyw sztucznych. Możliwość przewidzenia ruchu tworzywa sztucznego pozwala na łatwą identyfikację defektów produktu związanych z metodą jego produkcji. Ponadto aplikacja SOLIDWORKS Plastics umożliwia przewidywanie powstawania wypaczeń części i optymalizację metody chłodzenia formy. Użytkownicy mogą zmieniać geometrie części lub formy, warunki przetwarzania lub tworzywo sztuczne, aby wyeliminować lub zminimalizować potencjalne defekty, oszczędzić energię, zasoby naturalne, czas i pieniądze.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

    Kreator oferty

    Zastanawiasz się które oprogramowanie sprosta Twoim oczekiwaniom? Skorzystaj z kreatora oferty.

    Potrzebujesz dodatkowej konsultacji?
    Skontaktuj się z nami