pixel SOLIDWORKS Electrical w ProVantage Automation – Case Study

04 / 02 / 2019

DPS Software

SOLIDWORKS Electrical Schematics w firmie ProVantage Automation – Case Study

Korzystając z oprogramowania SOLIDWORKS Electrical Schematics do opracowywania instalacji elektrycznych maszyn automatyki, firma ProVantage Automation osiągnęła wzrost produktywności o 30%, co pozwoliło jej rozwinąć działalność i czterokrotnie zwiększyć liczbę zamówień.

Producenci z całej Ameryki Północnej polegają na rozwiązaniach firmy ProVantage Automation przy projektowaniu, wytwarzaniu, testowaniu, instalowaniu i obsłudze zautomatyzowanych systemów produkcyjnych. W tej założonej w 2012 roku firmie pracują inżynierowie mechanicy, projektanci instalacji elektrycznych i programiści systemów sterowania. Firma ProVantage od samego początku używa oprogramowania SOLIDWORKS do projektowania mechanicznego w systemach automatyki, linii modułów pakowania, maszyn do przetwarzania papieru i przenośników dostosowanych do potrzeb klientów.

Jak mówi dyrektor generalny Peter Graham, firma chciała zwiększyć produktywność przy projektowaniu instalacji elektrycznych swoich maszyn — w podobny sposób, w jaki zrobiła to przy projektowaniu mechanicznym dzięki rozwiązaniom SOLIDWORKS. „Zaczęliśmy od koncentracji na systemach sterowania i wykorzystywaliśmy oprogramowanie SOLIDWORKS do projektowania mechanicznego przy opracowywaniu naszych niestandardowych maszyn automatyki” — wspomina Graham. „Kiedy musieliśmy tworzyć schematy elektryczne, korzystaliśmy z kombinacji narzędzi 2D AutoCAD i DraftSight . Na podstawie tego doświadczenia stwierdziliśmy, że potrzebujemy bardziej efektywnych sposobów projektowania instalacji elektrycznych”.

Porównanie systemów dostępnych na rynku

Firma postanowiła ocenić, na ile dobrze poradzą sobie cztery pakiety oprogramowania do projektowania elektrycznego — AutoCAD Electrical, EPLAN, E3.WireWorks oraz SOLIDWORKS Electrical Schematics — z zaprojektowaniem obwodu sterowania silnika. „Chcieliśmy ustalić, który pakiet najszybciej poradzi sobie z zadaniem i w ilu etapach” — wyjaśnia Graham. „Jak się okazało, oprogramowanie SOLIDWORKS Electrical Schematics było najbardziej efektywne i najbardziej intuicyjne, a ponadto wymagało wykonania najmniejszej liczby czynności. Spodobało nam się również to, że integrowało się z naszym istniejącym oprogramowaniem do projektowania mechanicznego SOLIDWORKS”.

Firma ProVantage wybrała oprogramowanie SOLIDWORKS Electrical Schematics ze względu na łatwość użycia, możliwość tworzenia wysokiej jakości schematów, a także znakomite wsparcie lokalnego dystrybutora. „Korzystając z oprogramowania SOLIDWORKS Electrical Schematics, byliśmy w stanie zakończyć pracę nad obwodem sterowania silnika w mniej więcej pięć minut, czyli znacznie szybciej — bo aż o jedną czwartą — niż w przypadku zastosowania tradycyjnych narzędzi 2D do opracowywania schematów” — mówi Graham.

Szybsze projektowanie elektryczne sprzyja rozwojowi działalności

Skrócenie cyklu projektowania elektrycznego dzięki oprogramowaniu SOLIDWORKS Electrical Schematics pomaga firmie ProVantage radzić sobie z niebywałym tempem rozwoju działalności — o około 400 proc. w ciągu zaledwie 18 miesięcy. „Porównując nasz wcześniejszy sposób pracy z obecnym, zauważyliśmy wzrost produktywności na poziomie co najmniej 30 procent” — podkreśla Graham.

Korzyścią dla klientów jest łatwiejsza ocena projektów

Również klienci firmy ProVantage są zadowoleni z przejścia na oprogramowanie SOLIDWORKS Electrical Schematics, ponieważ wyższej jakości schematy elektryczne ułatwiają i przyspieszają im ocenę projektów. „Dostajemy od klientów pozytywne komentarze na temat jakości naszych schematów elektrycznych po dokonaniu przez nich oceny projektów” — zauważa Graham.

„Projekty elektryczne eksportujemy z oprogramowania SOLIDWORKS Electrical Schematics do interaktywnych plików PDF, dzięki którym informacje są znacznie łatwiej dostępne dla klientów” — dodaje Graham. „Przykład? Klienci nie muszą już przeglądać 30- czy 40-stronicowych schematów. Wystarczy, że otworzą oni plik PDF i klikną na symbol na schemacie, a przejdą bezpośrednio do informacji związanych z danym komponentem. Ponieważ nasi klienci mogą teraz z łatwością poruszać się po dokumencie schematu, zyskują oni dodatkową korzyść, a ich reakcje na wybór oprogramowania SOLIDWORKS Electrical Schematics są w przytłaczającej większości pozytywne”.

Dokładniejszy montaż dzięki schematom wyższej jakości

Wdrożenie przez firmę ProVantage oprogramowania SOLIDWORKS Electrical Schematics nie tylko ułatwiło klientom ocenę projektów, ale także zapewniło korzyści partnerom zajmującym się produkcją. Na przykład dzięki oprogramowaniu SOLIDWORKS Electrical Schematics projektanci instalacji elektrycznych oszczędzają czas, a konstruktorzy szaf elektrycznych korzystają na poprawionej jakości i dokładności schematów.

„Nasi konstruktorzy szaf twierdzą, że schematy elektryczne mają teraz wyższą jakość, zawierają więcej szczegółów i znacznie mniej błędów” — zwraca uwagę Graham. „To zasługa nie tylko naszego projektanta instalacji elektrycznych, ale również oprogramowania SOLIDWORKS Electrical Schematics, które przeprowadza wiele kontroli wewnętrznych. Znakowanie przewodów jest teraz zautomatyzowane i bardziej spójne, a większa dokładność schematów poprawia efektywność montażu naszych partnerów produkcyjnych”.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

    Kreator oferty

    Zastanawiasz się które oprogramowanie sprosta Twoim oczekiwaniom? Skorzystaj z kreatora oferty.

    Potrzebujesz dodatkowej konsultacji?
    Skontaktuj się z nami