pixel Korzyści z wdrożenia narzędzi SOLIDWORKS i integracji PDM z ERP – Case Study firmy CEC - DPS Software

04 / 06 / 2019

DPS Software

Korzyści z wdrożenia narzędzi SOLIDWORKS i integracji PDM z ERP – Case Study firmy CEC

Wyzwaniem dla firmy Consolidated Engineering Company (CEC) było usprawnienie projektowania niestandardowych pieców przemysłowych i systemów hartowania, eliminując problemy z dopasowaniem części, optymalizując przepływy cieczy i minimalizując ilość odpadów i przeróbek w fazie produkcji. Dodatkowo dzięki integracji oprogramowania SOLIDWORKS PDM Professional z systemem planowania zasobów przedsiębiorstwa (ERP), CEC zautomatyzowała dodatkowe procesy.

Firma CEC od 58 lat projektuje, produkuje i montuje produkty do obróbki cieplnej, które spełniają surowe wymagania dotyczące właściwości metalurgicznych przedsiębiorstw produkcyjnych na całym świecie. Krótko mówiąc, pomaga swoim klientom wzmocnić metal poprzez obróbkę cieplną i wytwarzać lepsze produkty, takie jak wydajniejsze silniki, lżejsze samoloty i bezpieczniejsze nadwozia samochodowe. Zaprojektowane na zamówienie piece umożliwiają klientom wykonanie wszystkiego, od części statków kosmicznych NASA po klucz w skrzynce narzędziowej.

Innowacje CEC – opracowane przez utalentowany personel specjalizujący się w zastosowaniu elektryczności, ciepła, mechaniki i materiałów w piecach przemysłowych i urządzeniach do obróbki cieplnej – zaowocowały ponad 140 patentami w USA.

Wdrożenie platformy projektowej 3D CAD – praca z ponad 300 000 części

Do 2008 roku CEC wykorzystywała do projektowania narzędzia AutoCAD® i Mechanical Desktop® 2D. Jednak liczne problemy związane z zakłóceniami w hali produkcyjnej, dążenie do poprawy jakości i wydajności oraz do pozostania liderem w branży skłoniły kierownictwo do uaktualnienia do platformy projektowej 3D, jak twierdzi menedżer CAD, inżynier projektu Michael Sutherland.

Powodem, dla którego zdecydowaliśmy się na aktualizację do 3D, było nadążanie za trendami rozwoju produktu, rozwiązywanie problemów z zakłóceniami podczas montażu, które były trudne do wychwycenia w 2D oraz pozostanie liderem w naszej branży – wyjaśnia Sutherland.

Projektowanie zespołów, które obejmują do 300 000 części i współpraca z czołowymi producentami i dostawcami z branży motoryzacyjnej – musieliśmy przejść do 3D, aby nadal skutecznie konkurować.

Wybór oprogramowania SOLIDWORKS – narzędzia CAD, CAE, PDM

Po ocenie systemów projektowania 3D, firma CEC wybrała rozwiązania SOLIDWORKS, wdrażając SOLIDWORKS Professional do projektowania, SOLIDWORKS Premium do projektowania i analizy, SOLIDWORKS Flow Simulation do analizy obliczeniowej płynów (CFD), SOLIDWORKS PDM Professional (PDM) do zarządzania danymi produktu oraz oprogramowanie do projektowania 2D DraftSight.

Producent pieców wybrał rozwiązania SOLIDWORKS, ponieważ są one łatwe w użyciu, obejmują najszerszy zakres zintegrowanych funkcji, mają lepsze wsparcie i zapewniają najwyższą wartość za cenę.

Większa wydajność produktu, mniej złomu i przeróbek

Od czasu wdrożenia platformy SOLIDWORKS, CEC korzysta z narzędzi SOLIDWORKS do sprawdzania projektów i wykrywania przenikań, aby zminimalizować przeróbki konieczne podczas montażu, radykalnie zmniejszając ilość złomu powstającego w procesie.

Firma wykorzystuje również zintegrowane oprogramowanie do analizy CFD SOLIDWORKS Flow Simulation do badania przepływów płynu i wpływu zmian projektowych w systemach.

Dzięki oprogramowaniu SOLIDWORKS Flow Simulation, możemy szybko optymalizować projekty w środowisku CAD – zauważa Andrew Turner, kierownik ds. inżynierii. – Wyniki symulacji działają również jako skuteczne narzędzie sprzedaży i zwiększają zaufanie klientów do CEC.

CFD pozwala nam wybierać wentylatory, projektować przegrody i umieszczać dysze w celu optymalizacji przepływu powietrza w piecu i zapewniać bardziej jednolite temperatury i szybsze czasy ogrzewania. CFD używamy też w podobnej aplikacji do analizowania komponentów systemów hartowania, takich jak pompy, mieszadła i kanały – dodaje Turner.

CFD działa również jako narzędzie sprzedaży, pozwalając nam na włączanie do symulacji konkretnych modeli produktów klientów. Pokazanie klientom wyników symulacji rzeczywistego procesu zwiększa ich zaufanie do naszej firmy i upewnia, że sprzęt jest zaprojektowany pod kątem konkretnego procesu.

Automatyzacja przepływów pracy oraz integracja PDM z ERP

Wdrożenie systemu zarządzania danymi produktu SOLIDWORKS PDM Professional nie tylko umożliwiło CEC zautomatyzowanie i sformalizowanie procesów projektowania, ale również umożliwiło firmie integrację danych PDM z systemem planowania zasobów przedsiębiorstwa (ERP), co zaowocowało dodatkowymi możliwościami automatyzacji i zwiększeniem produktywności. – Zoptymalizowaliśmy PDM, aby umieścić gotowe części bezpośrednio w naszym systemie ERP – podkreśla Sutherland.

Nasz proces inżynieryjny jest teraz całkowicie zautomatyzowany, ze strukturą folderów, formularzami początkowymi i powiązanymi dokumentami generowanymi automatycznie dla każdego projektu – kontynuuje Sutherland. – Po zatwierdzeniu rysunków, pliki PDF są generowane automatycznie, a zestawienia materiałowe XML są tworzone i wysyłane do systemu ERP. Dzięki SOLIDWORKS PDM udało nam się osiągnąć możliwie największą automatyzację.

Wykorzystanie plików DWG i DXF z poprzedniego oprogramowania CAD i wsparcie inżynierów montażu

Przejście na SOLIDWORKS 3D nie spowodowało problemów związanych z zarządzaniem danymi technicznymi i rysunkami 2D w CEC, ponieważ firma wykorzystuje oprogramowanie DraftSight 2D do otwierania, modyfikowania i zapisywania starszych rysunków 2D. W rzeczywistości jakość rysunków CEC poprawiła się od czasu przejścia na rozwiązania SOLIDWORKS 3D i DraftSight 2D.

Używamy DraftSight do tworzenia schematów i układów 2D do naszych ofert – mówi Sutherland. – Korzystamy również z plików SOLIDWORKS eDrawings, aby wesprzeć personel terenowy podczas instalacji w siedzibie klienta. Są w stanie lepiej zobrazować, jak złożyć system, a nawet mierzyć wymiary i odległości za pomocą eDrawings.

Poprzedni
Następny

Projekty firmy Consolidated Engineering Company (CEC) – źródło: FanPage CEC

Korzyści z wdrożenia narzędzi SOLIDWORKS i integracji PDM z systemem ERP

Korzystając z rozwiązań SOLIDWORKS z zakresu projektowania, symulacji przepływu płynu i zarządzania danymi produktu, firma CEC zautomatyzowała procesy opracowywania produkowanych przez nią systemów obróbki cieplnej, skracając cykle projektowe i poprawiając wydajność produktu.

Dzięki integracji oprogramowania SOLIDWORKS PDM Professional z systemem planowania zasobów przedsiębiorstwa (ERP), CEC zautomatyzowała dodatkowe procesy. Pliki PDF i zestawienia materiałów XML są teraz generowane automatycznie i importowane bezpośrednio do systemu ERP.

Firma zmniejszyła ilość odpadów oraz liczbę przeróbek, poprawiła jakość rysunków technicznych.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

    Kreator oferty

    Zastanawiasz się które oprogramowanie sprosta Twoim oczekiwaniom? Skorzystaj z kreatora oferty.

    Potrzebujesz dodatkowej konsultacji?
    Skontaktuj się z nami