pixel Nowości w dodatku SolidSteel Parametric for SOLIDWORKS 2021 - DPS Software

22 / 03 / 2021

DPS Software

Nowości w dodatku SolidSteel Parametric for SOLIDWORKS 2021

W bieżącej wersji SolidSteel Parametric dla SOLIDWORKS 2021 opracowano nowe funkcje, rozszerzono istniejące, ulepszono interfejs użytkownika i narzędzia rysowania oraz zoptymalizowano wiele aspektów programu. Oto krótki przegląd nowych funkcji.

SolidSteel Parametric – schody i poręcze

W nowej wersji SolidSteel Parametric schody i balustrady mogą być teraz projektowane nie tylko ręcznie, ale także automatycznie przy użyciu wygodnego menu. Ręczne projektowanie schodów i poręczy za pomocą SOLIDWORKS to czasochłonna i męcząca praca. Do tej pory SolidSteel Parametric wspierał niezbędne kroki projektowe dzięki przydatnym funkcjom, takim jak cięcie ukośne.

Nowe oprogramowanie umożliwia projektowanie oraz dodawanie schodów i poręczy do złożenia automatycznie. Oprogramowanie dodaje niezbędne profile, tworzy funkcje cięcia i umieszcza wszystkie potrzebne części standardowe, takie jak stopnie schodów i połączenia śrubowe. Oczywiście utworzone części są natywnymi częściami SOLIDWORKS, a projekt jest w pełni parametryczny i podlega zmianom po ponownym przeliczeniu złożenia.

Projektowanie schodów przemysłowych – konstrukcja stalowa

Schody przemysłowe można znaleźć w wielu różnych wariantach. Ich projektowanie ze stali konstrukcyjnej staje się bardzo łatwe dzięki nowym narzędziom SolidSteel. Aby utworzyć nowe schody, wystarczy wybrać punkt początkowy i końcowy w modelu 3D. Każdy projekt schodów można dostosować, skonfigurować indywidualnie. W tym celu dostępne są obszerne biblioteki profili i stopni schodów.

Ponadto na początku i na końcu schodów można dodać podesty schodowe. Nawet klatki schodowe 180 ° lub 360 ° można zaprojektować szybko i wydajnie. Wszystkie utworzone części są zwykłymi częściami SOLIDWORKS. Po zaprojektowaniu można więc przejść do wszystkich innych funkcji parametrycznych SolidSteel, takich jak automatyczny eksport rysunków warsztatowych lub eksport zestawień materiałowych.

Poprzedni
Następny

Projektowanie poręczy

SolidSteel Parametric for SOLIDWORKS oferuje możliwość dodawania segmentów poręczy do projektu. Dlatego w modelu 3D należy wybrać tylko krawędź odniesienia i powierzchnię łączącą. Teraz użytkownik ma podgląd i może indywidualnie skonfigurować poręcz. Podczas konfiguracji podgląd jest zawsze aktualny. Oprócz ustawień geometrycznych, takich jak odsunięcia, ogólna wysokość poręczy, dokładne położenie, które użytkownik może wybrać, czy i gdzie umieścić kątowniki, czy należy umieścić listwy przypodłogowe, ile słupków należy umieścić i wiele więcej.

Po kliknięciu zastosuj poręcz zostanie utworzona zgodnie z wymaganiami użytkownika. Wszystkie pojedyncze części (słupy, poręcze, listwy przypodłogowe i zagięte profile narożne i nie tylko) zostaną dodane do projektu jako części SOLIDWORKS. Opcjonalnie części będą częścią podzespołu.

Poprzedni
Następny

Moduł elewacji

Nowy moduł elewacji jest idealnym dodatkiem do projektowania okładziny dachowej i ściennej. Całkowicie zintegrowana i oczywiście parametryczna konstrukcja jest łatwa do zaprojektowania. Aby pokryć powierzchnię modułami czy panelami, wystarczy wybrać szkic 2D z obrysem ściany lub dachu. Inteligentny algorytm SolidSteel rozdziela moduły na powierzchni, biorąc pod uwagę ich maksymalne długości.

Wymagane wycięcia na np. świetliki, okna, drzwi, bramy są łatwo dodawane, a przecięcia między komponentami tworzone są kilkoma kliknięciami. Jeśli na powierzchni mają zostać dodane wycięcia, można je uwzględnić bezpośrednio w opisanym powyżej szkicu 2D. Dodatkowo istnieje możliwość wyrównania elementów elewacji do jednego z wycięć (np. bramy) zamiast do obrysu zewnętrznego.

Poprzedni
Następny

Zagięte arkusze i profile zimnogięte

Funkcje ułatwiające dodawanie detali, takich jak obróbki kalenic, okapów, parapetów, narożników i innych uproszczą i przyspieszą projektowanie. Niezależnie od złożoności operacji obróbki, blachy można wygodnie dodać do projektu za pomocą kilku kliknięć. W tym celu w szablonie części zdefiniowano dwa główne kierunki. Podczas projektowania kąt gięcia jest automatycznie określany przez wybranie dwóch powierzchni, a komponent jest dodawany do projektu bez dalszej ręcznej obróbki.

Zimnogięte profile są dostępne jako profile C i Z wg normy, ale można je również w szybki i łatwy sposób uzupełnić własnymi profilami do codziennego użytku dzięki możliwości dynamicznego rozszerzania bazy danych. Wszystkie profile w bazie danych są już utworzone jako elementy arkusza blachy SOLIDWORKS. Oznacza to, że można je przetwarzać automatycznie i wygodnie tworzyć z nich dane DXF lub eksportować dane NC za pomocą Asystenta DSTV.

Poprzedni
Następny

Dodatek AluFrame Assistant SolidSteel

Asystent AluFrame jest w 100% zintegrowany z SOLIDWORKS i oferuje możliwość projektowania profili aluminiowych tuż obok procesu inżynierii mechanicznej w SOLIDWORKS. Po zaprojektowaniu istnieją różne możliwości tworzenia zestawień materiałowych, list zamówień, tworzenia rysunków produkcyjnych lub eksportu danych produkcyjnych.

Do dodawania nowych profili stworzona została funkcja podglądu. Po wybraniu linii systemowej pojawia się wirtualny profil, któremu można zmienić orientację lub typ i dopiero po kliknięciu przycisku “Zastosuj” profil zostanie umieszczony. W standardowej wersji AluFrame Assistant znajdują się tysiące profili różnych producentów. Jeśli brakuje profilu, można go łatwo dodać do biblioteki.

Poprzedni
Następny

Dzięki AluFrame Assistant for SOLIDWORKS typowe połączenia można umieścić w ciągu kilku sekund. Dodatkowo wszystkie niezbędne operacje, takie jak wiercenia lub wykończenia profili, zostaną wykonane automatycznie. Oprócz standardowych połączeń różnych producentów możliwe jest dodawanie połączeń o dowolnym stopniu złożoności. Jest to proces jednorazowy, po czym stworzone nowe połączenie jest dostępne w bibliotece. Użytkownik nie jest ograniczony do pojedynczych producentów lub określonych sposobów projektowania.

Dodatek DSTV Assistant for SOLIDWORKS

Jeśli dane NC muszą zostać wygenerowane z bryły 3D to ten dodatek jest idealny do tego zdania. Asystent DSTV analizuje komponent i określa typ profilu lub orientację arkusza, a także wszystkie obróbki, takie jak otwory, wycięcia, fazowania i wiele innych. Dzięki inteligentnym funkcjom dane NC w formacie DSTV mogą być generowane bardzo szybko i automatycznie. Jeśli jednak na przykład typ profilu nie jest znany lub wyrównanie arkusza blachy nie jest jasne, może być konieczne ręczne wprowadzenie danych przez użytkownika. Również w tym przypadku Asystent DSTV zapewnia najlepszą możliwą pomoc dzięki przejrzystemu zapytaniu o brakujące informacje.

Poprzedni
Następny

Podsumowując, Asystent DSTV for SOLIDWORKS jest idealnym dodatkiem dla wszystkich użytkowników, którzy pracują z komponentami ze stali konstrukcyjnej w SOLIDWORKS i oferuje automatyczne funkcje eksportu danych NC do DSTV bezpośrednio z SOLIDWORKS.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

    Kreator oferty

    Zastanawiasz się które oprogramowanie sprosta Twoim oczekiwaniom? Skorzystaj z kreatora oferty.

    Potrzebujesz dodatkowej konsultacji?
    Skontaktuj się z nami